Wpis

Odkryj piękno Morza Czerwonego

Marsa Alam jest najbardziej wysuniętym na południe Morza Czerwonego egipskim kurortem, położony trzy godziny jazdy na południe od Hurghady nad Morzem Czerwonym w Egipcie. Jest obsługiwany przez własne lotnisko, położone dogodnie zaledwie dziesięć minut od Coraya Bay i Port Ghalib, gdzie można znaleźć najlepsze hotele.

Nurkowanie jest główną atrakcją w Marsa Alam, nic dziwnego, ponieważ istnieją tam ogrom raf przybrzeżnych w okolicy, które są obdarzone pięknem krystalicznie czystej wody i widocznością do sześćdziesięciu metrów. Jest tam też wiele bardzo renomowanych i znakomitych szkół nurkowania Zabierają świeżych nurków do najlepszych miejsc nurkowych na podstawie ich wiedzy lokalnej strefy. Abu Dabbab jest jednym z takich obszarów, niestety jest to zwykle pominięte przez informacje od nurków. Ten obszar Marsa Alam daje nurkom niepowtarzalną okazję zobaczyć krowę morską w jej naturalnym siedlisku wśród trawy morskiej. Zielone żółwie również są cechą Morza Czerwonego.

Wadi Lahami jest to kolejne miejsce, gdzie można spodziewać się kilka dużych rodzin delfinów – niektóre mogą składać się z ponad stu członków. To jest świat raf wysokiej klasy i trasa ta jest łatwa do pływania – można nawet pływać z delfinami – rafa otoczona jest piaskiem.

Pływanie z delfinami w Sataya jest niezapomnianym przeżyciem, a jeśli ktoś szuka idealnego miejsca do spełniania się w fotografii to jest to miejsce, gdzie można osiągnąć swój cel. Można tam rozmawiać i komunikować się ze sobą.

Marsa Alam oferuje wyjątkową okazję dla doświadczonych nurków do nurkowania z rekinami. Ma się zapewniony poziom bezpieczeństwa w stu procentach. Istnieje wiele gatunków rekinów w okolicy, w tym rekiny młoty, rekin tygrysi i wiele innych gatunków, dzięki czemu nikt nie będzie rozczarowany.

Hamata to kolejna wyspa na wybrzeżu Morza Czerwonego. Te dwie wyspy razem można określić tylko jako Malediwy Morza Czerwonego, to piękno maleńkich wysp w niewielkiej odległości od lądu. Te dziewicze wyspy są chronione jako rezerwat przyrody – a wody i korale są tu nienaganne.

W obszarze Hamata morze wydaje się jaśniejsze i większe niż gdziekolwiek indziej. Wybrzeża są pełne koralowców i usiane miejscami do nurkowania. Prawie wszyscy mieszkańcy będą nurami wybywający wieczorami również. Można posłuchać różne ciekawe historie, poznać nowych przyjaciół i liczyć na wspaniałą atmosferę wokół grilla na plaży. Marsa Alam jest to rozwijający się ośrodek, jest okazją jakiej nie można przegapić – to szczególnie ważna informacja dla każdego nurka. Jeśli planujesz wakacje z rodziną, Ośrodek Port Ghalib i Coraya Bay to idelanny sposób aby cieszyć się nurkowaniem bez zbytniego zamieszania związanego z innymi członkami rodziny!

Inne działania lokalne na tych dwóch obszarach to doskonałe zakupy w Port Ghalib i sposób na jazdę konną i quady na Copacabana, który jest tuż obok Coraya Bay. Hotele oferują również zaplecze spa, masaże, boisko sportowe i programy rozrywkowe, czyli jest coś dla każdego członka rodziny. Będąc tam raz pamiętaj, że będzie to tylko jedną z wielu przyszłych wizyt.

=

Dodaj komentarz