Zarejestruj się Odzyskaj hasło
E-mail: Hasło:

Brzegmorski.pl został rozbudowany w ramach projektu 4 pory roku z Naturą 2000

Wieści z wybrzeża

Bałtyk widziany z kosmosu

SatBałtyk to projekt w ramach, którego opracowane zostały metody prezentacji wybranych parametrów środowiska Bałtyku w przyjaznej graficznej formie.


Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską

Komunikat o strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko dotyczącej Programu Wieloletniego pod nazwą „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”


Stacja Morska Uniwersytetu Szczecińskiego

W Międzyzdrojach funkcjonuje Stacja Morska Uniwersytetu Szczecińskiego.


Obraz online na plażę w Dziwnówku i Międzyzdrojach

MiędzyzdrojeZakład Teledetekcji Kartografii, Uniwersytetu Szczecińskiego posiada dwie kamery udostępniające obraz online strefy brzegowej. Kamery zamontowane są w Dziwnówku oraz w Międzyzdrojach.


Foka szara - sympatyczna mieszkanka polskiego Bałtyku

Szacuje się, że nieco ponad 100 lat temu w Bałtyku żyło ponad 90 tysięcy fok szarych. Zwierzęta te niemal od zawsze były przedmiotem polowań nadbałtyckich społeczeństw. Pozyskiwano z nich mięso, tłuszcz i skóry. O radykalnym wzroście ich śmiertelności z powodu celowego zabijania przesądziły dwa czynniki: łatwiejszy dostęp do broni palnej, zwłaszcza w okresie I Wojny Światowej i rozwój myślistwa, oraz narody pieniężne za zabijanie tych zwierząt, proponowane przez Międzynarodową Radę Badań Morza i


Zobacz wszystkie newsy


 
Aktualności - 4 Pory roku

ŚWIADOMOŚĆ EKOLOGICZNA NA OBSZARACH NADMORSKICH W POLSCE

Wzrost poziomu świadomości ekologicznej powoduje zmianę zachowań człowieka na bardziej przyjazne środowisku. W związku z tym Stowarzyszenie Człowiek Nauka Środowisko we współpracy z Katedrą Turystyki Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego zrealizowało w latach 2012-2014 badania ankietowe w ramach projektu „4 Pory Roku z NATURĄ 2000” - kampania informacyjno-edukacyjna”.


Bezpłatne publikacje dotyczące problematyki strefy brzegowej.

ZZOP2014


Rozstrzygnięcie IV edycji konkursu fotograficznego JESIEŃ na nadmorskich obszarach Natura 2000.


Zobacz wszystkie newsy


 
O portalu

Projekt „4 Pory Roku z NATURĄ 2000” to dwustopniowa akcja informacyjno-edukacyjna. Tytuł projektu nierozłącznie związany jest z działaniami składającymi się z czterech części ściśle nawiązujących do pór roku. Pierwszy etap projektu obejmuje całoroczną kampanię informacyjno-promocyjną podzieloną na cztery sezony. Kampania prowadzona będzie w 32 gminach nadmorskich zrzeszonych w Związek Miast i Gmin Morskich. Celem kampanii jest szerzenie informacji i wiedzy o obszarach sieci Natura 2000 wśród mieszkańców strefy brzegowej oraz turystów przybywających na tym obszarze.