Zarejestruj się Odzyskaj hasło
E-mail: Hasło:

Brzegmorski.pl został rozbudowany w ramach projektu 4 pory roku z Naturą 2000

Aktualności

Wybór stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Bałtyk widziany z kosmosu

SatBałtyk to projekt w ramach, którego opracowane zostały metody prezentacji wybranych parametrów środowiska Bałtyku w przyjaznej graficznej formie.


Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską

Komunikat o strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko dotyczącej Programu Wieloletniego pod nazwą „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”


Stacja Morska Uniwersytetu Szczecińskiego

W Międzyzdrojach funkcjonuje Stacja Morska Uniwersytetu Szczecińskiego.


Obraz online na plażę w Dziwnówku i Międzyzdrojach

MiędzyzdrojeZakład Teledetekcji Kartografii, Uniwersytetu Szczecińskiego posiada dwie kamery udostępniające obraz online strefy brzegowej. Kamery zamontowane są w Dziwnówku oraz w Międzyzdrojach.


Foka szara - sympatyczna mieszkanka polskiego Bałtyku

Szacuje się, że nieco ponad 100 lat temu w Bałtyku żyło ponad 90 tysięcy fok szarych. Zwierzęta te niemal od zawsze były przedmiotem polowań nadbałtyckich społeczeństw. Pozyskiwano z nich mięso, tłuszcz i skóry. O radykalnym wzroście ich śmiertelności z powodu celowego zabijania przesądziły dwa czynniki: łatwiejszy dostęp do broni palnej, zwłaszcza w okresie I Wojny Światowej i rozwój myślistwa, oraz narody pieniężne za zabijanie tych zwierząt, proponowane przez Międzynarodową Radę Badań Morza i


Zielony Pas Europy Granice dzielą.Przyroda łączy.

Wzdłuż dawnej Żelaznej Kurtyny,która na blisko 40 lat podzieliła Europę na Wschód i Zachód, powstała wyjątkowa sieć obszarów chronionych i krajobrazów kulturowych.


Ekologiczny blog

Blog ukazujący niszczenie Półwyspu Helskiego


POLSKA NA RZECZ OCHRONY BAŁTYKU

Przyspieszenie prac nad przywracaniem Bałtykowi dobrego ekologicznego stanu do 2021 r., ale też lepsza ochrona polskiego wybrzeża to postanowienia ze spotkania ministrów środowiska krajów basenu bałtyckiego w Sztokholmie z udziałem ministra Andrzeja Kraszewskiego.


Nadbałtycka społeczność dla Morza Bałtyckiego

Wyjątkowość Morza Bałtyckiego wynika z jego kształtu i położenia. Bałtyk nazywany jest morzem słonawym, ponieważ wody mają tu małe zasolenie. Średnie zasolenie w oceanach wynosi 35 p.s.u. (practical salinity unit), zasolenie Bałtyku w strefie polskiej wynosi 7-8 p.s.u.


Natura 2000 w gminie Dygowo

Część gminy Dygowo objęta jest Europejską Siecią Ekologiczną Natura 2000. Na terenie gminy Dygowo znajdują się dwa specjalne obszary ochrony siedlisk (OSO) - [Special Areas of Conservation - SAC] wyznaczone na podstawie Dyrektywy Rady Nr 92/43/EWG w sprawie ochrony siedlisk przyrodniczych oraz dzikiej fauny i flory, tzw. Dyrektywa siedliskowa.


Wybór stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12